HORKÁ ZPRÁVA: A je to tu! Opět podporujeme studentskou formuli!!!

Rádi bychom informovali o aktuální situaci v závodním týmu Formula Student na Západočeské Univerzitě v Plzni, který podporujeme již několik let.

Na začátku letošního roku se tým plzeňské fakulty úspěšně kvalifikoval na dva závody. Prvním z nich je Formula Student Czech 2020, který se pravidelně koná na Mosteckém polygonu a to mezi 20. a 26. červencem. Poté bude následovat závod Formula Student Spain 2020 ve Španělsku na okruhu Barcelona-Catalunya mezi 25. a 30. srpnem.

Co se týká samotného přihlašování, tak se opravdu jedná o kvalifikaci, protože jednotlivé závody jsou omezeny maximálním počtem účastníků. Abychom se tedy mohli kvalifikovat, musíme správě a zároveň v co nejkratším čase vyplnit vědomostí test, který obsahuje otázky z oblasti pravidel, ale i otázky z mechaniky, elektroniky či ekonomie.

V současné době pracuje tým studentů a profesorů na vývoji a výrobě nového vozu s označením UWB07, s kterým se zúčastní výše jmenovaných závodů. Na novém voze přibude oproti loňskému roku několik novinek, jako například přepracovaný chladicí systém a výfukové potrubí. Právě pro zmíněný chladicí okruh bude využit teplotní snímač od společností ifm electronic, který se použije pro snímání vstupní a výstupní teploty motoru, ale i ke kompletnímu řízení teplotního managementu motoru. Toto řešení by mělo výrazně přispět k vyšší spolehlivosti vozu a dopomoct týmu k ještě lepším výsledkům.

Držíme palce!!!!!!!!!!!!!!