Měřič průtoku stlačeného vzduchu od ifm ve ventilátorech pomáhá v reakci na pandemii COVID-19

Celý svět se snaží řešit současnou kritickou situaci kolem zdravotních rizik spojených s pandemií koronaviru. Jako jeden z mnoha, se i měřič průtoku stlačeného vzduchu SD5500 od ifm stal součástí jedné takové aplikace, zde např. ve ventilátoru společnosti Ampcontrol. Zařízení bylo vyvinuto v reakci na krizi COVID-19 a nabízí funkci invazivního ventilátoru pro jednotku intenzivní péče.

Měřič stlačeného vzduchu SD5500 z ifm během vývoje ventilátoru. Zdroj: Ampcontrol

Plicní onemocnění může vést k vážným dýchacím problémům, které v nejhorším případě lze léčit pouze ventilátorem.

Ampcontrol v Novém Jižním Walesu v Austrálii obvykle vyrábí elektrická řešení pro těžební průmysl. V polovině března však tuto společnost kontaktovala státní zdravotní agentura a požádala ji, zda by mohla pomoci při výrobě ventilátorů pro léčbu pacientů s Covid-19. K práci na projektu byl okamžitě povolán tým inženýrů a první prototyp byl k dispozici o 18 dní později.

Ampcontrol tak nyní získala zakázku na vybudování řady předsériových ventilátorů pro rozsáhlé klinické testy. Firma uvedla, že je přesvědčena, že pokud bude úspěšně dokončena prototypová fáze před sérií, mohou ventilátory pomoci pacientům nejen v Austrálii, ale na celém světě.

Věděli jste, že?

Mechanická ventilace nejen zajišťuje, že pacient dostává dostatek kyslíku, ale také pomáhá odstraňovat oxid uhličitý, "výfukový plyn", z plic. Člověk, který nemůže dýchat, zadržuje v těle oxid uhličitý, který tak může dosáhnout toxických hladin.

Ventilátory jsou vybaveny průmyslovými komponenty, včetně měřiče průtoku stlačeného vzduchu ifm SD5500, který byl skutečně vyvinut pro průmyslové a ne lékařské použití. Pomáhá tedy regulovat tlak vzduchu, ke kterému dochází, když pacient vdechuje a vydechuje.