Hygienický nástavec na kliku dveří snižuje riziko infekce

V době koronavirové krize okolní společnost apeluje na každého, aby přijal odpovídající opatření, která zpomalí šíření viru. A protože i my v ifm eletronic jsme se chtěli zapojit, ale zároveň nemáme žádné odborné zkušenosti s textiliemi anebo filtry a tím pádem pro nás vytváření dýchacích masek nebylo vhodnou volbou, rozhodli jsme se jinak:

Jsme odborníky na senzory a na konstrukci nástrojů ulehčujících život, a proto jsme své schopnosti soustředili právě tímto směrem. Po prvotním nápadu a prvním prototypu jsme tak po pouhých třech týdnech představili výrobek, jenž výrazně omezí šíření viru tím, že vůbec neumožní jeho přenos na lidskou ruku a je využitelný i při tak obvyklém úkonu, jako je otevírání a zavírání dveří jejich klikou.

Kliky dveří jsou známé jako živná půda pro bakterie. Otevření dveří, aniž byste se kliky dotkli rukama, může proto pomoci šíření infekcí omezit. Naši konstruktéři vyvinuli hygienický nástavec, který vám umožní otevírat a zavírat dveře předloktím. Výrobek s číslem E12731 je složený ze dvou plastových kusů, které lze pomocí čtyř šroubů namontovat na kulaté kliky dveří o průměru 20 - 22 mm bez jakéhokoliv poškození nebo vrtání otvorů.

Díly jsou vyráběny v oddělení vstřikování plastů v Tettnangu a strojní zařízení, které se standardně používá pro výrobu indukčních skříní senzorů, nabízí dostatečnou kapacitu i pro tuto dodatečnou výrobu.

Vývoj produktu v rekordním čase:

Během realizace projektu zaměstnanci ifm působivě demonstrovali svou součinnost v oblasti vývoje produktů. První prototyp byl vyroben pomocí procesu 3D tisku, který otestoval funkčnost a možnost jednoduché instalace na dveřní kliky.

Konstrukční oddělení poté navrhlo vhodný nástroj pro vstřikovací lití, který byl frézován a finalizován v oddělení konstrukce a výroby forem. Po úspěšném testu pomocí vosku byla zahájena výroba.

Tento hygienický nástavec byl původně určen pouze pro interní využití v prostorách ifm, ale pro svou jednoduchost a účinnost v každodenním používání se nyní stal sériově nabízeným produktem.

Doufáme, že s tímto projektem můžeme hrát svou roli při překonání současné krize...

 

Vizualizační a parametrizační software Smartobserver