DP 2200 

Převodník nebo displej ?

Představte si, že máte senzor hluboko pod kapotáží stroje, nebo v takové výšce, že potřebujete žebřík pokaždé, když musíte odečíst hodnotu, a ještě ke všemu ten senzor je analogový. A přidáme to, že potřebujete něco opravdu kompaktního. Ta představa je samozřejmě „šílená“, ale představte si, že my máme skutečné existující řešení.

Jedná se o externí displej s převodníkem DP2200, který není obyčejným zobrazovačem hodnot ani prostým D/A převodníkem. Jedná se o multifunkční zařízení s technologií IO-Link, které má velkou škálu využití a funkcí.

Potřebujete jednoduchou signalizaci toho, že došlo k překročení sledované hodnoty? Použijte DP2200, a nastavte si, při jaké hodnotě displeje se má změnit barva zobrazovaných čísel. A navíc si můžete posunout i desetinnou čárku.

V současnosti je často řešenou situací to, že vznikne potřeba digitalizovat celou aplikaci, ale z nějakého důvodu se nelze vzdát analogových senzorů. Toto je primární parketa naší novinky, která v tomto případě slouží jako převodník analogových hodnot. V praxi pak jednoduše k DP2200 připojíte analogový senzor, a z „druhé strany“ získáváte již digitální signál. Proto tento produkt popisujeme jako displej s převodníkem.

  • Máte špatně přístupný senzor a potřebujete odečítat jeho hodnotu ?
  • Potřebujete propojit analogové senzory s digitální sítí ?
  • Čelíte výzvám INDUSTRY 4.0 ?

DP 2200 umožňuje:

  • Zobrazení hodnot špatně přístupných analogových senzorů
  • Převod analogového signálu na digitální
  • IO-Link pro výzvy INDUSTRY 4.0
  • Změna barvy číslic při překročení nastavené hodnoty
  • Kompaktní rozměry  a krytí IP 67

Toto vše pak navíc spolupracuje s IO-Link! DP2200 můžete na dálku jak vyčítat, tak i parametrizovat. S tímto Vám také pomůže naše řešení „LINERECORDER DEVICE“.  

Ergonomické ovládací prvky, tzv. „Tlačítkové kroužky“ jsou umístěné na samotném zařízení. Jde o otočná tlačítka, kterými vstupujete do menu nastavení, listujete, potvrzujete nebo odmítáte volbu.  Jedná se tak o lokální ovládání DP2200. Praktická ukázka a volitelné parametry detailně předvádí náš kolega ve videu.

V minulosti se v průmyslové automatizaci často používaly zařízení s analogovým výstupem. Moderní automatizace je však založena na komplexní digitalizaci výrobního procesu. To ale neznamená, že abychom dokázali čelit výzvám INDUSTRY 4.0, musíme svou současnou výrobní technologii automaticky nahradit novými prvky, čili "vzít a vyhodit".
Luca Rigaliifm electronic. Obchodní ředitel.

DP2200 disponuje velmi odolným pouzdrem se stupněm krytí  IP67, a jako příslušenství se k němu dá dokoupit držák, což doporučujeme ke všem naším produktům. Vaše aplikace bude pak nejen estetická, ale hlavně robustnější.

Přemýšlíte o tom, že by se Vám DP2200 hodil do Vaší aplikace? Na stránce výrobce zjistíte o zařízení mnohem více. A pokud byste se ani tam nedozvěděli požadované informace, tak s radostí oznamujeme, že team obchodních zástupců již má vzorky, a těší na možnost předvedení. 

 

Pojďte s námi do INDUSTRY 4.0

Jsme „close to you“ !

Vaše ifm electronic.